A Trump-kormány által a kriptovaluta világának adott lendület a „kriptovaluta hét” formájában fog megnyilvánulni. Július 14. és 18. között három, az ágazatot érintő törvényről szóló szavazás eredménye további lendületet adhat a kriptovalutáknak. A Trump-kormány kriptovaluták iránti elkötelezettsége már az első hónapokban is érezhető. Kedvező álláspontja július 14. és 18. között teljesedhet be. A digitális eszközökre vonatkozó törvényjavaslatok ekkoriban betöltött központi szerepe miatt a piacon már általánosan „kriptovaluta-hétnek” nevezik ezt az időszakot.
„A képviselőház elnöke, Mike Johnson, a French Hill és a GT Thompson bizottságok elnökei, valamint a Trump-kormány támogatásával a kezdeményezés példátlan erőfeszítésnek tűnik az Egyesült Államok digitális eszközök innovációjában betöltött világvezető szerepének megszilárdítására” – hangsúlyozzák az XTB elemzői.
Simon Peters, az eToro kriptovaluta-szakértő elemzője kiemeli French Hill, a Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának elnökének nyilatkozatát, amelyben hangsúlyozta, hogy „a digitális eszközökkel kapcsolatos többéves kongresszusi munka után történelmi jelentőségű jogszabályt hozunk létre, amely egyértelmű szabályozási keretet biztosít a digitális eszközök számára, védi a fogyasztókat és a befektetőket, szabályokat állapít meg a dollárral fedezett stabil fizetőeszközök kibocsátására és működésére, és véglegesen megakadályozza a központi banki digitális valuta (CBDC) létrehozását, hogy megóvja az amerikaiak pénzügyi magánéletét”.
A különböző jogalkotási kezdeményezések célja a kriptopénzekre vonatkozó szabályozási keret tisztázása. Ennek érdekében a törvényhozóknak három, az iparág számára fontos javaslatról kell dönteniük.
Clarity törvény
Az első javaslat „átfogó piaci struktúrát hozna létre, mely tisztázza, hogy mely digitális eszközök értékpapírok és melyek nyersanyagok, és meghatározza az ügyleti platformok működési szabványait” – hangsúlyozzák az XTB elemzői.
Anti-CBDC törvény
A második kezdeményezés egy lehetséges rivális, például a digitális dollár fejlődését akadályozná. Az XTB szerint ez a törvény „megtiltaná a Federal Reserve-nek, hogy központilag ellenőrzött digitális dollárt bocsásson ki, hivatkozva a magánélet védelmével kapcsolatos aggályokra”.
Genius-törvény
A harmadik törvényjavaslat további lendületet kíván adni a stabil kriptovalutáknak, az úgynevezett stablecoinoknak. Az XTV magyarázata szerint „a Genius-törvény a stabil fizetőeszközökre összpontosít, 1:1 arányú teljes eszközfedezetet, szilárd tőkekövetelményeket és átláthatóságot, valamint szövetségi felügyeletet ír elő, így gyakorlatilag törvényesen elismert és teljes mértékben fedezett digitális dollárrá alakítva őket”.
A „kriptovaluta-hét” eredményeire várva Simon Peters, az eToro elemzője kiemeli, hogy „ezeknek a törvényeknek a jóváhagyása jelentős előrelépést jelenthet, és pozitívan befolyásolhatja a kriptovaluták árfolyamát”.