Tudósok sokkolva az Antarktiszon észlelt hullámok miatt: a jég alatt lehetetlen rádióhullámok

A rádióhullámok, amelyek az Antarktisz jég alatt jelentek meg, sokkolták a tudósokat. Ezért talán eljött az idő, hogy egyértelműen fogadjuk azokat a részleteket, amelyek végül egy új korszakot jelölhetnek. Bolygónk olyan jeleket és újdonságokat hagy ránk, amelyek jelentős változásokat hozhatnak, és amelyekre eddig talán nem is figyeltünk fel.

A jég egy olyan elem, amely még mindig elrejti előIünk néhány részletet, amelyeket eddig talán nem is ismertünk. Most az a feladatunk, hogy egy kicsit tovább nézzünk, és megpróbáljuk jobban elemezni, mit tartogat számunkra a közeljövő, ami végül elengedhetetlenül fontos lehet. Kétségtelen, hogy figyelembe kell vennünk azokat a dolgokat, amelyek olyan sebességgel érkeznek, amelyeket eddig talán nem is vettünk figyelembe. Itt az ideje, hogy egyértelműen elkötelezzük magunkat egy sor változás mellett, amelyek pillanatról pillanatra jelentkeznek bolygónkon. Egy viszonylagos instabilitás, amely végül arra késztethet minket, hogy időben reagáljunk a bolygó mélyéből érkező új fejleményekre.

Az Antarktiszon észlelt hullámok sokkolták a tudósokat

A szakértők nem haboznak egy kicsit jobban kifejezni, hogy mit tartogat számunkra az idő, egy sor újdonság segítségével, amelyek előre-utóbbi változásokat hozhatnak. Ezek olyan napok, amikor egyértelműen be kell vállalnunk néhány változást, amelyek kétségtelenül kulcsfontosságúak lesznek.Ezért eljött az idő, hogy egyértelműen elkötelezzük magunkat egy olyan ciklusváltás mellett, amelyről eddig nem gondoltuk, hogy valósággá válhat. Olyan helyzetekkel állunk szemben, amelyek végső soron az utolsó napjainkat kísérhetik, oly módon, ahogyan eddig elképzelni sem tudtuk.

Az Antarktisz az a hely, amely végső soron az utolsó napjainkat kísérheti, amit eddig elképzelni sem tudtunk. Ezért talán eddig nem gondoltunk arra, hogy olyan változásokat hajtsunk végre, amelyek elengedhetetlenek lehetnek.A tudósok arra koncentrálnak, hogy egy kicsit jobban megismerjék a bolygó egy olyan területét, amelyről eddig talán nem tudtunk.

Lehetetlen rádióhullámok jelentek meg a jég alatt

Az Antarktisz mélyén egy teljesen váratlan felfedezést tettek ezek a szakértők, akik kétségtelenül fontos új információkra bukkanhatnak. Ezért az elkövetkező napokban jelentős változásokra kell számítani.

A jég alatt olyan elemek jelentek meg, amelyek kulcsfontosságúak lesznek az előttünk álló napokban. Ahogy a Discover Magazine szakfolyóirat elmagyarázza: „Az Antarktiszon furcsa impulzusokat észleltek, amelyek nem tűnnek összhangban lenni a részecskefizika törvényeivel. Ezek a rádióhullámok, amelyek a jég alól áradnak, sötét anyag jelenlétére utalhatnak, és felfedezésük óta zavarba ejtik a tudósokat. A Physical Review Letters folyóiratban megjelent új tanulmány részleteket közöl ezekről a furcsa jelekről. Az Antarktiszon a rádióhullámokat gyakran a jégről visszaverődve észlelik. Azonban ezek a legutóbbi hullámok úgy tűnik, hogy a jég alól érkeznek, ami fizikailag nem magyarázható, és egy eddig ismeretlen új részecske létezésére utalhat. „Az általunk észlelt rádióhullámok nagyon meredek szögben, mintegy 30 fokkal a jég felszíne alatt voltak” – mondta Stephanie Wissel, a Penn State fizika, csillagászat és asztrofizika tanszékének docense egy sajtóközleményben. „Ez egy érdekes probléma, mert még nincs magyarázatunk arra, hogy mik ezek az anomáliák, de azt tudjuk, hogy valószínűleg nem neutrínók.”

Ugyanezen magyarázat folytatódik: „A furcsa jeleket az Antarktisz Impulzusos Tranziens Antenna (ANITA) kísérlet során észlelték. Az ANITA egy tudományos műszerekből álló gyűjtemény, amely ballonokon repül az Antarktisz felett. Ezeket a műszereket arra tervezték, hogy érzékeljék a kozmikus sugárzás által a légkörben keletkező rádióhullámokat. Általában az ANITA által érzékelt rádióhullámok neutrínókból állnak. A neutrínók nagyon gyakoriak és hihetetlenül kicsik, a legkisebb tömegű szubatomi részecskék. Mivel olyan kicsik, rendkívül nehéz őket megtalálni, és kifinomult detektáló eszközökre van szükség, mint az ANITA. „Bármelyik pillanatban milliárdnyi neutrínó halad át a miniatűr eszközön, de a neutrínók valójában nem lépnek kölcsönhatásba egymással. Ez a kétélű kard problémája. Ha észleljük őket, az azt jelenti, hogy egész úton semmivel sem léptek kölcsönhatásba. Lehet, hogy egy neutrínót észlelünk, amely a megfigyelhető univerzum széléről érkezik” – mondta Wissel a sajtóközleményben. Bár nehéz észlelni, a jutalom nagy. Még a legkisebb neutrínójel is rengeteg fontos információt tartalmaz. Miután egy jelet észleltek, követni lehet a forrásáig, és többet árulhat el a tudósoknak a kozmoszról, mint a nagy teljesítményű távcsövek.

Szofi Contu/ author of the article

Szofi vagyok, hasznos life hackeket és praktikus tippeket írok, amelyek segítenek a mindennapi életben egyszerűbbé tenni a dolgokat!

Szofi lifehack ⚡