Búcsú a toalettpapírtól: ezért javasolják a harvardi orvosok, hogy ne használjuk

Becslések szerint egy fejlett országban átlagosan minden ember évente negyven tekercset használ, és ennek 20%-a hulladékként végzi. A Clim Profesional a következőképpen határozza meg: „A papírtörlő alacsony grammú, puha, szárazon gyakran enyhén hullámos, túlnyomórészt természetes rostokból, szűz vagy újrahasznosított kémiai cellulózból, néha nagy teljesítményű (kémiai-mechanikai) cellulózzal keverve. Annyira vékony, hogy egy rétegben alig használható. A követelményektől függően általában két vagy több réteget kombinálnak. Jellemző tulajdonságai a jó rugalmasság, a felületi puhaság, az alacsony sűrűség és a magas folyadékfelvevő képesség. Higiéniai és háztartási célokra használják, például zsebkendőként, szalvétaként, törülközőként és hasonló, vízben széteső nedvszívó termékekként.

A higiéniai papírral kapcsolatban a Fogyasztói és Felhasználói Szervezet (OCU) szakértői azt állítják, hogy „a kétrétegű, dupla tekercsű higiéniai papír a mennyiség és az ár szempontjából a legérdekesebb választás. Igaz, hogy a kétrétegű higiéniai papírtekercsek jó minőségűek, és a legtöbb ember számára több mint elegendőek. Azonban a legigényesebb felhasználók a három- és négyrétegű tekercseket értékelik jobban, mert jobban felszívják a nedvességet, puhábbak és kellemesebb tapintásúak”. Különböző tanulmányok szerint egy fejlett országban átlagosan minden ember negyven tekercset használ el évente, és becslések szerint ennek 20%-a hulladékként végzi.

Ezért javasolják a harvardi orvosok, hogy ne használjunk WC-papírt,

„A WC-papír használata piszkosabb, mint gondolnánk; van egy jobb és tisztább módszer a mosdó használatára” – állítja Trisha Pasricha, harvardi orvos és professzor. Ezt alátámasztják a 2022-ben Japánban végzett tanulmány eredményei, amelyek szerint azoknak, akik toalettpapírt használtak, több mikroba volt a kezükön , mint azoknak, akik bidével mosták meg magukat.

A tanulmány kimutatta, hogy amikor az emberek WC-papírt használtak, közel 40 000 baktérium tapadt a kesztyűre, ami közel tízszer több, mint amikor bidével mosták meg magukat.

„A bidék kíméletes és higiénikus megoldást jelentenek, amelyeket különösen emésztési problémákkal küzdő embereknek ajánlok, például irritábilis bél szindrómában szenvedőknek” – érvel a doktor. Emellett sokkal ajánlhatóbbnak tartja azok számára, akik aranyérrel, végbélrepedéssel vagy szülés után lábadoznak.

„Ma már széles választék található bármelyik bevásárlóközpontban és szaniteráru-szaküzletben a közelben” – teszi hozzá a szakértő. Mindenesetre kétségtelen, hogy fontos a kezek alapos mosása.

Szofi Contu/ author of the article

Szofi vagyok, hasznos life hackeket és praktikus tippeket írok, amelyek segítenek a mindennapi életben egyszerűbbé tenni a dolgokat!

Szofi lifehack ⚡