Egy nő 1700 euróból él egész évben hajóutakon, és elmeséli, hogyan keresi a pénzt: „Imádom ezt az életet, addig fogom folytatni, amíg csak tudok.”

Lynelle egy radikális döntést hozott, és közel egy éve kizárólag a tengeren él, bejárja a világot, és YouTube-csatornáján osztja meg tapasztalatait. Lehet-e lemondani a lakbérről, a számlákról és az irodai rutinról, hogy folyamatos utazásba kezdjünk az óceánokon? Lynelle ezt a radikális alternatívát választotta, és közel egy éve kizárólag hajókon él, és vállalta, hogy kiadásai nem haladják meg a havi 1700 eurót (2000 dollárt). Története gyorsan vírusként terjedt el, miután megosztotta tapasztalatait és pénzügyi trükkjeit a YouTube-csatornáján, a Poverty to Paradise-on, ahol 88 000 feliratkozója van. Fegyelmezett költségvetéssel és látható lelkesedéssel Lynelle csatornáját olyan jövedelemforrássá tette, amely fedezi különleges életmódját. Otthonát, autóját és anyagi javainak nagy részét hátrahagyta, hogy 2024. július 4-től teljes munkaidőben hajóra szálljon, ahogy azt a SupercarBlondie című média is megírta.

Minimális költségek, maximális élmények

Lynelle pénzügyi terve szándékosan korlátozott. Havi dollárkeretet szabott meg, amely magában foglalja az összes szokásos életvitelhez szükséges kiadást, mint a szállás, az étkezés és a közlekedés. 2025 májusában azonban kiadásai jelentősen alacsonyabbak voltak: mindössze 1376 dollár (1170 euró), ami napi 36 dollárnak felel meg.

Ez az összeg fedezte egy 16 napos hajóutat New Orleans és Barcelona között, egy szállodai tartózkodást a katalán fővárosban és a hónap utolsó részét Vietnamban. A szállodákban gyűjtött jutalompontoknak köszönhetően alig kellett pénzt költenie az ázsiai szállásra: „Imádom ezt az életet, addig fogom folytatni, amíg csak tudok” – mondta az utazó.

Ahogyan ő maga is elmagyarázta videójában, a ételre és a helyi közlekedésre fordított kiadások elenyészőek voltak: mindössze 57 dollár ételre, ami 48,5 euró, és három dollár egy buszjegyre Vietnamban tette ki a havi kiadásait. Lynelle-nek sikerült úgy beosztania a forrásait, és a lehető legjobban kihasználnia az ajánlatokat, jutalmakat és utazási krediteket, hogy fenntarthassa nomád életmódját anélkül, hogy a életminőségét rontaná.

Jövedelem a tengerről

Bár az eredeti terv csak a megtakarítások felhasználását irányozta elő, YouTube-csatornájának váratlan sikere új dimenziókat nyitott kalandjának. Ragályos optimizmusa és részletes gyakorlati tanácsai több ezer követőt vonzottak. Májusban a csatorna bevételei, beleértve a hirdetéseket, a tagsági díjakat és a közösség adományait, 6300 dollárt tettek ki, ami jóval meghaladta havi kiadásait.

Ez a helyzet egy jelenséget eredményezett: Lynelle takarékoskodhat, miközben bejárja a világot. A csatorna nemcsak megélhetését biztosítja, hanem a további vitorlázás kulcsát is, mivel, ahogy ő maga is elmondta, alaposan megvizsgálja, hogy ez a bevétel elegendő-e ahhoz, hogy a jövőben is fenntarthassa vándorló életmódját.

Egy év vitorlázás és a következő tervek

A tengeri kalandja kezdete óta eltelt 11 hónap alatt Lynelle 36 hajóutat tett meg és 252 napot töltött a tengeren, átlagosan havi 917 dollárért. Ez kevesebb, mint amennyit a legtöbb ember lakbérre, rezsire és étkezésre költ. A hajón való élet emellett kilátást nyújt a tengerre, étkezést és esti szórakozást is biztosít.0 másodperc 1 perc 31 másodperc Hangerő 90%A Spanyolországot Európával összekötő szállítóvonat: utazás akár 30 euróért, 200 km/órás sebességgel.

A jövőre nézve Lynelle már 2026 végéig beütemezte utazásait. Ezenkívül 90 napos folyamatos tartózkodást tervez egyetlen hajón. A következő hajóutak költségei már fedezve vannak, a szállodák az IHG pontokból ingyenesek lesznek, és a YouTube-bevételek is bőven fedezik a költségeket.

Szofi Contu/ author of the article

Szofi vagyok, hasznos life hackeket és praktikus tippeket írok, amelyek segítenek a mindennapi életben egyszerűbbé tenni a dolgokat!

Szofi lifehack ⚡