Repülőtéri alkalmazott figyelmeztet a házi készítésű szalagokra és címkékre a poggyász azonosításához: „Lehet, hogy nem érkezik meg a járatra”

Szalagot kötni a poggyászra vagy házi készítésű címkét ragasztani szokásos gyakorlat utazáskor, de a biztonsági ellenőrzésen dolgozók elárulják, hogy ez rossz ötlet, és meg is indokolják, miért.

A nyár és a vakáció közeledtével megugrik az utazók száma, akár turisztikai célból, akár családtagok és barátok látogatására indulnak. Sok esetben repülővel utaznak, mivel ez a közlekedési eszköz a legtöbb ember számára sokkal elérhetőbbé vált.

De mielőtt bármilyen utazásra indulna, amely közvetlenül a nyaralásához vagy szeretteihez vezet, gondosan elő kell készítenie a csomagját. A méret és a súly figyelembevétele mellett egyre több ember fordít figyelmet a bőröndjei azonosítására is.

Bár első ránézésre nem tűnik úgy, nagyon könnyű összetéveszteni a hátizsákokat, táskákat és poggyászokat, mert néha nagyon hasonlítanak egymásra, sőt véletlenül pontosan egyformák is lehetnek. Így tévedésből elvihetik a táskánkat, ami nagy probléma.

Ezért a legtöbb felhasználó egy masnit vagy szalagot köt az egyik bőröndjére, hogy felismerje és elkerülje a félreértéseket. Bár ez bizonyos szempontból hasznos, a repülőtéri biztonsági ellenőrzés szempontjából viszont hátrányos.

Bármilyen szalag vagy hasonló tárgy a poggyászban befolyásolhatja a repülőtéri szkennereket

Az azonosítók elhelyezése a csomagszalagon, hogy könnyebben megtaláljuk a holmijainkat, úgy tűnik, több problémát okoz, mint amennyit megold. Az írországi dublini repülőtér egyik alkalmazottja rámutatott, hogy mi történik valójában, amikor szalagokat használnak a poggyászokon, és az nem éppen jó.

A Ninome magyarázata szerint John, a szakember azt mondja, hogy „azok a kapcsok, amelyeket az emberek a bőröndjeikre tesznek, problémákat okozhatnak az automatikus szkennerekben”, amikor azok áthaladnak a légitársaság biztonsági ellenőrzésén.

Ezek a hibák késleltetik az egész folyamatot, mert a csomagokat kézi ellenőrzésre kell átadni. Ez azt jelenti, hogy a csomagok érkezése sokkal tovább tarthat, sőt, előfordulhat, hogy nem érkeznek meg ugyanazzal a géppel, és a tulajdonosoknak a szokásosnál tovább kell várniuk, vagy akár elveszhetnek is.

Nem számít, hogy piros, fekete vagy kék színű a masni, bármilyen hasonló anyag zavarja a folyamatot. Valójában a szakértő azt javasolja, hogy távolítsák el őket, hogy ne legyenek késések, beleértve a matricákat, címkéket, zsebkendőket vagy a marcipánt, amely „ugyanolyan sűrű, mint egyes robbanóanyagok”.

Ezek a dolgok csak gyanút keltenek, és azt eredményezik, hogy minden bőröndöt és hátizsákot alaposan át kell vizsgálni. Ezért a legjobb, ha ezeket nem használjuk, és csak a futószalagra figyelünk, ahogy kell.

Sajnos ez olyasmi, amit az utasok gyakran figyelmen kívül hagynak, akárcsak a teljes testet átvilágító szkennerek vagy a nyilvános WiFi-hálózatok használatával járó pénzvesztés kockázatát. Fontos, hogy éberek legyünk, és ne terheljük túl a poggyászok felületét.

Szofi Contu/ author of the article

Szofi vagyok, hasznos life hackeket és praktikus tippeket írok, amelyek segítenek a mindennapi életben egyszerűbbé tenni a dolgokat!

Szofi lifehack ⚡