Amikor a mosógép befejezte a mosást, jobb nyitva hagyni vagy bezárni az ajtaját? A válasz nem egyértelmű, és a következmények nem elhanyagolhatóak. A háztartási gépek olyan találmányok, amelyek jelentősen javították és forradalmasították életünket. Ma már mindannyian elképzelhetetlennek tartanánk a hűtőszekrény, a légkondicionáló és a mosogatógép nélküli életet. Az otthonunkban található háztartási gépek közül kétségkívül a mosógép az, amelyről senki sem tudna lemondani.
A háztartási készülékeket óvatosan kell használni, és rendszeresen karbantartani és ellenőrizni kell, hogy megőrizzék élettartamukat és optimális működésüket. Emellett nem szabad elfelejteni, hogy a háztartási készülékek áramot fogyasztanak. Ezért megfelelő használatukkal nem pazaroljuk az energiát, és így alacsonyabbak lesznek a számláink.
Mint már említettük, a hűtőszekrényeket és társait óvatosan és tudatosan kell használni. Néha azonban olyan apró dolgokat teszünk, amelyek – még ha tudat alatt is – nagy kárt tehetnek készülékeinkben. Ebben a cikkben pontosan egy olyan rossz szokást vizsgálunk, amelyet szinte mindannyian követünk a mosógéppel kapcsolatban.
Jobb-e nyitva hagyni a mosógép ajtaját, vagy bezárni, amikor a mosás befejezése után kiterítjük a ruhákat? Általában a legtöbb ember bezárja az ajtót, miután kiürítette a nedves ruhákkal teli kosarat. Ez egy automatikus mozdulat, amelyet azért teszünk, hogy elkerüljük a rendetlenséget és az akadályokat a helyiségben. Valójában azonban ez a mozdulat egy nagyon súlyos hiba, amely hosszú távon drágán megfizethető. Még ha a mosógép már befejezte a mosást, a dob még mindig nedves. Az ajtó bezárásával elősegítjük a penész és baktériumok szaporodását a mosógép belsejében.
A penészes mosógép nemcsak kellemetlen szagot áraszt, amely a ruháinkra is átragad, hanem kevésbé hatékonyan működik, így több vizet és áramot fogyaszt. Mosás után mosás után a ruhák nem friss és tiszta illatúak lesznek, hanem rossz szagúak, ezért kénytelenek leszünk megismételni a mosási ciklust, abban a reményben, hogy megoldjuk ezt a kellemetlen problémát.
Ezenkívül érdemes elgondolkodni azon, hogy a nedves dob károsítja a tömítéseket és a mosógép többi gumibevonatú alkatrészét, amelyek nagyon érzékenyek a pangó vízlerakódásokra.